<< <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  > >> 
 Nuorten SM 2013 KOTKA mitalistit, kuvagalleria
03.11.2013 09:24

Nuorten SM 2013 mitalistit, kuvagalleria

https://www.dropbox.com/sh/49psh90moh1e838/uGPMUiuymf/Shukokai_SM2013-nuoret

Kata ja kumite, kuvagalleria

https://www.dropbox.com/sh/49psh90moh1e838/R5dqTed3RB/Shukokai_sm2013_kisat

Tulokset PDF-tiedostona

 

Uusia vyöarvoja Kotkaan!

Shihan Pursiainen myönsi Kotkan leirillä 3.11.2013 Nella Paroselle 6.kyu:n vyöarvon (vihreä) leirin päätteeksi.
George "Eksu" Romanov sai ruskean vyön (3. kyu) puolestaan vyökokeen jälkeen.

ONNITTELUT MOLEMMILLE KOKO SEURAN PUOLESTA!

---------------------------------------

Shukokai vyöarvot:

10.dan = korkein mahdollinen, tyylisuunnan merkittävin kehittäjä.
9.dan
8.dan
7.dan
6.dan
5.dan
4.dan
3.dan
2.dan
1.dan

Värivyöt

1.kyu (ruskea)
2.kyu (ruskea)
3.kyu (ruskea)
4.kyu (violetti)
5.kyu (sininen)
6.kyu (vihreä)
7.kyu (oranssi)
8.kyu (keltainen)
9.kyu (valkoinen)


( Päivitetty: 05.11.2013 11:38 )

Linkki



 1.-3.11. Kansallinen leiri ja nuorten SM-kilpailut Kotkassa
14.10.2013 13:16 | Suomen Shukokai karateliitto

Kansallinen leiri 1.-3.11.2013
- hotellivaraukset mahd. pian, sillä kiintiöhuoneita rajoitetusti
>> Lue lisää

Nuorten SM-kilpailut 2.11.2013
- ilmoittaudu viimeistään 20.10.
>> Lue lisää


 - Suomen Shukokai karateliitto | Linkki



 Syyskokous pe 18.10. klo 19-
01.10.2013 13:09

Seuramme K18 -syyskokous  pidetään kamppiksella pe 18.10. klo 19- harjoitusten jälkeen.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat ja pohditaan ensi vuoden juttuja.

Tervetuloa!


Linkki



 Shihan Pursiaisen alueleiri Kotkassa perjantaina 11.10 klo 17.00-
24.09.2013 08:11

Tervetuloa Shihan Pursiaisen valmentamalle maksuttomalle alueleirille pe 11.10 klo 17.00-19.00 kamppikselle. HUOM! MUUTTUNUT AIKA!

Kuminauhat tai polkupyörän sisäkumit mukaan!


( Päivitetty: 01.10.2013 13:08 )

Linkki



 Aikuisten SM-kilpailut Järvenpäässä 21.9.2013 -
23.09.2013 08:35

Kotkalaisille SM mitaleja Järvenpään kilpailuissa

Mitalisijoja saivat seurastamme

Eelis 1. sija, kumite ja kata
Arska 2. sija, kumite
Jenna 2. sija, kumite
Anne 2. sija, kumite, 3. sija, kata
Katja 3. sija, kumite
Nelli 2. sija, kumite, 5. sija, kata
Eksu 5. sija, kumite

Lämpimät onnittelut kaikille!

TULOKSET (pdf)


( Päivitetty: 23.09.2013 08:57 )

Linkki



 Karaten alkeiskurssi alkaa 2.9. klo 19.00
27.08.2013 10:49


Kotkan Shukokai karaten alkeiskurssi alkaa maanantaina 2.9 klo 19.00-20.00 ja jatkuu torstaina 20.00-21.00. Harjoitusajat pidetään samoina koko kurssin ajan.

Sensei Kari "Uuno" Aalto

Kurssin hinta on 150 € kattaen vakuutuksen ja loppuvuoden valmennuksen kurssin jälkeen. Perhealennus, saman perheen jäsen maksaa 85€. Ikäraja 10 v, vanhemman seurassa 9 v.

Harjoitteluvarusteiksi riittävät lyhythihainen T-paita ja verkkarit/collarit.
Ilmoittautumisen voi suorittaa paikanpäällä kamppailukeskuksessa Karhulassa ennen harjoituksia, sähköpostitse tai puhelimitse.

Treenipaikalle kannattaa tulla ajoissa ilmoittautumaan. Kurssille voi tulla myös aloituspäivän jälkeen n. kahden viikon aikana, jolloin pääsee vielä kiinni perustekniikkaan valmentajien avulla.

Alkeiskurssin kokonaiskesto on n. kolme kuukautta, jonka aikana kurssilainen saa laadukkaan opetuksen lisäksi kohtalaisen hyvän peruskunnon.

Lisätietoa:

Sensei Kari "Uuno" Aalto
Puh. 0500 551 771

Jari Pitkäkangas
Puh. 050 491 6317

- Kotkan Shukokai Karate


( Päivitetty: 30.08.2013 14:59 )

Linkki



 30.05.2013 08:55 | j.pitkäkangas

Harjoitukset jatkuvat seuraavasti:

MA
Alemmat klo 17.00-18.00
Ylemmät klo 18.00-19.00
Alkeiskurssi klo 19.00-20.00
KE Alemmat klo 17.00-18.30
Ylemmät klo 18.30-20.00
TO Alkeiskurssi klo 20.00-21.00
PE Kaikki klo 17.00-19.00



( Päivitetty: 28.08.2013 23:32 )

 - j.pitkäkangas | Linkki



 20.-22.9. Kansallinen leiri ja aikuisten SM-kilpailut Järvenpäässä
22.08.2013 10:47 | Suomen Shukokai karateliitto

Kansallinen leiri 20.-22.9.2013
- hotellivaraukset viimeistään 6.9.
- ilmoittaudu Järvenpään seuran 20v-juhliin viim. 11.9.
>> Lue lisää

Aikuisten SM-kilpailut 21.9.2013
- ilmoittaudu viimeistään 6.9.
>> Lue lisää


 - Suomen Shukokai karateliitto | Linkki



 Kotkaan uusi dan vyöarvo
08.06.2013 15:21

 Samu Herralalle on myönnetty 8.6.2013 Lappeenrannassa 1. danin musta vyö. 

Kotkan Shukokai ja seurakaverit onnittelee!! Kesäleirille osallistuivat sensei Kari, Eelis, Samu, Jussi, Pekka, Arska, Aarmo, Olavi, Nelli ja Japa.


( Päivitetty: 10.06.2013 14:42 )

Linkki



 10.-11.5. KSI:n EM-kilpailut Vantaalla
12.05.2013 09:18 | Suomen Shukokai karateliitto

EM-kilpailuissa 38 mitalia suomalaisille!

Vantaalla 10.-11.5.2013 pidetyt EM-kilpailut olivat suurmenestys suomalaisille! Suomalaiset karatekat saavuttivat yhteensä 38 mitalia:
· 10 kultaa
· 11 hopeaa
· 17 pronssia

Suomi oli mitalitaulukossa toisena.

>> Tulokset (pdf)

>> Kisaesite (pdf)


 - Suomen Shukokai karateliitto | Linkki
 << <  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  > >> 



©2019 KARATE - Suomen Shukokai Karateliitto: Espoo, Hamina, Helsinki, Imatra, Järvenpää, Kotka, Lappeenranta, Laukaa, Oulu, Porvoo, Savitaipale, Savonlinna, Suomenniemi, Tammisaari ja Vantaa - (tekninen toteutus www.tulilla.fi)