<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  > >> 
 Kansallinen leiri ja aikuisten SM-kisat Lappeenrannassa
08.06.2016 12:42

Tulevana viikonloppuna leiri ja aikuisten SM-kisat, ajoissa ilmoittautuneet tervetuloa kisaamaan ja muut kannustamaan!

Kansallinen leiri Lappeenrannassa 10.-12.6.2016 Lisää >>

Aikuisten SM-kilpailut Lappeenrannassa 11.6.2016 Lisää >>



Linkki



 Kansallinen leiri ja aikuisten SM-kisat Lappeenrannassa
08.06.2016 12:42

Tulevana viikonloppuna leiri ja aikuisten SM-kisat, ajoissa ilmoittautuneet tervetuloa kisaamaan ja muut kannustamaan!

Kansallinen leiri Lappeenrannassa 10.-12.6.2016 Lisää >>

Aikuisten SM-kilpailut Lappeenrannassa 11.6.2016 Lisää >>



Linkki



 14.04.2016 10:28 | J.Pitkäkangas

Vyökokeet ma 18.4. klo 17

Kevään alkeiskurssin, keltaisten ja oranssien vyökokeet pidetään Karhulan kamppailu-urheilukeskuksessa. Harjoituksia ei tällöin ole.

Vyökokeeseen tulijat, saapukaa ajoissa paikalle, valmentajia on paikalla jo klo 16.30. Viimeistään 16.45 olisi hyvä olla paikalla ilmoittautumisten ja vyökoemaksun keräämisen takia. Varatkaa mielellään tasaraha 35€ tähän graduointiin.

Vyökokeen jälkeen entiset kurssilaiset (uudet keltaiset) jatkavat kesään saakka omana ryhmänään samoina harjoitusaikoina ma ja ke klo 19-20.

Perjantaisin klo 17-19 voi uudet keltaiset tulla pääasiassa matsipainotteisiin yhteisharkkoihin muiden vyöarvojen kanssa.

T, Valmentajat


( Päivitetty: 15.04.2016 14:40 )

 - J.Pitkäkangas | Linkki



 Hiihtolomalla treenataan!
29.02.2016 11:59

Harkat pidetään myös hiihtolomaviikolla normaalisti 29.2.-6.3.

Ma, ke ja pe.

Tervetuloa iltasella kaikki ketkä ei liiemmin hiihtele tai talviurheilusuoritukset on suoritettu jo aiemmin päivällä.


Linkki



 24.01.2016 18:29

Kansallinen leiri ja kisat 22.-24.1.2016 Lappeenrannassa

Kotka Hamina taas hienosti mitalisijoilla Kimura Cupissa!

Shihan Pursiaisen pitämä leiri oli taas kerran todella antoisa ja mielenkiintoinen kokonaisuus kaikille karatekoille. Saimme maukkaita eväitä matkaan Lappeenrannasta tuliaisiksi kotisaleille. Kilpailut menivät hienosti, katsomossa saatiin nauttia hienoista katoista ja ottelusuorituksista! 


Rickhardille uusi vyöarvo

Leirin lopuksi pidettiin myös vyökokeet, seuramme Rickhard "Kick" Kylmänen näytti, miten jytkymaigeri ja muut tekniikat ovat hallussa ja Shihan Pursiainen myönsi hälle 1. kyun vyöarvon (kolmas ruskea), ONNITTELUT!

Tuloksia:


Kata naiset yli 16

1  Eevi Suvijärvi Hamina 

2  Jenna Venäläinen Kotka 

3  Nella Paronen Kotka 

4  Nelli Järvinen Kotka 

5  Enni Ruuhilahti Helsinki

Kata veteraanit Naiset 

1. Anne Ruhanen Hamina

2. Raija Kemppainen Vantaa

Kata miehet yli 16 v    

1  Eelis Aalto Kotka 

2  Benjamin Bruun Helsinki 

3  Kristian Yantchukovich Lappeenranta 

3  Niko Koivisto Laukaa

Kumite naiset yli 16 v

1  Enni Ruuhilahti Helsinki 

2  Eevi suvijärvi Hamina 

3  Kerli Hänninen Helsinki 

3  Nella Paronen Kotka 

5  Jenna Venäläinen Kotka

Kumite veteraanit naiset

1. Raija Kemppainen Vantaa

2. Anne Ruhanen Hamina

Kumite miehet yli 16 v

1  Eelis Aalto Kotka 

2  Benjamin Bruun Helsinki 

3  Niko Koivisto Laukaa

Paras naiskarateka:
Nella Paronen
Paras mieskarateka:
Eelis Aalto
Paras veteraanikarateka:
Esa Surakka
Taistelijan palkinto:
Eelis Aalto

Kaikki tulokset


( Päivitetty: 24.01.2016 20:04 )

Linkki



 Alkeiskurssi alkaa ma 25.1. klo 19, tervetuloa!
14.01.2016 23:20

Kotkan Shukokai karaten alkeiskurssi alkaa maanantaina 25.1. klo 19.00 kamppailu-urheilukeskuksessa. Harjoitukset maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 19-20. Tervetuloa!


( Päivitetty: 14.01.2016 23:40 )

Linkki



 Joulutauko treeneissä 19.12.2015 - 3.1.2016
17.12.2015 21:02

Aloitamme harjoitukset joulutauon jälkeen maanantaina 4.1.2016

Harjoitusajat ovat tällöin seuraavat:
Ma ja Ke klo 17:00 - 18:30 (alemmat vyöt kelt - vihr.)
ylemmät vyöt 18:30 - 20:00
Perjantaisin 17:00 - 19:00 kaikki vyöarvot

Hyvää Joulua ja tehokasta uutta vuotta kaikille!

T, valmentajat

Linkki



 17.12.2015 19:05

Kamppiksen junnujen Joulunaluskisat 16.12.2015 

Perinteiset kanelipullakisat pidettiin mukavissa tunnelmissa ja junnut osoittivat ihailtavaa kilpailutahtoa ja tsemppiä sateisesta säästä huolimatta.

Kaisun ja Laurin taidonnäytteet vakuuttivat arvovaltaisen tuomariston valitsemaan heistä kisojen parhaat, ONNEA HEILLE JA KAIKILLE KILPAILIJOILLE !!

Junnujen salikisojen tulokset:

K U M I T E

ISOMMAT JUNNUT, POJAT:

1. Vova 
2. Risto
3. Jere | Otto | Lauri

ISOMMAT JUNNUT, TYTÖT:

1. Kaisu
2. Nella
3. Iida

PIENEMMÄT JUNNUT (Tytöt ja pojat)

1. Armas
2. Pasi
3. Janna

K A T A

ISOMMAT JUNNUT, POJAT:

1. Vova
2. Lauri
3. Jere

ISOMMAT JUNNUT, TYTÖT:

1. Nella
2. Kaisu
3. Iida

PIENEMMÄT JUNNUT (Tytöt ja pojat)

1. Armas
2. Janna
3. Alli


( Päivitetty: 17.12.2015 19:42 )

Linkki



 Uusia vyöarvoja Kotkan leirillä
02.11.2015 12:26

Shihan Pursiainen myönsi Jenna Venäläiselle 2.danin sunnuntaina 1.11.2015 loistavin arvosanoin, aivan mahtavat onnittelut!

Muita vyöarvoja:

Niko Salovirta, 2. kyu
Pauliina Malm,  4. kyu
Olavi Pakkanen, 4. kyu
Jere Harjula, 5. kyu
Armas Pellikka, 5. kyu
Markus Ahtiainen, 5. kyu
Pasi Salovirta, 5. kyu

Onnea kaikille!


( Päivitetty: 02.11.2015 12:42 )

Linkki



 Kotkalaisille mitaleita Nuorten SM-kisoista
02.11.2015 11:29

Kotkassa pidettiin kansallinen leiri 30.10.-1.11.2015 sekä nuorten henkilökohtaiset SM-kilpailut katassa ja kumitessa. Kotkalaiset saalistivat kisoissa hienosti seitsemän mitalia!

Palkinnoille pääsivät Johanna, Nella, Kaisu, Janna, Iida ja Armas.
Lämpimät onnittelut kaikille!!

Kuvagalleria leiristä ja kilpailuista / J.Pitkäkangas


Tuloksia

103_Kata tytöt 1998-2000
1 Enni Ruuhilahti Helsinki FINLAND
2 Johanna Haimakainen Kotka FINLAND
3 Nella Paronen Kotka FINLAND
3 Kaisu Koskela Kotka FINLAND

5 Iida Laakso Kotka FINLAND
5 Phoebe Leimenstoll Savonlinna FINLAND


108_Kumite tytöt 2004-2005
1 Enna Kynsilehto Oulu FINLAND
2 Matilda Lehtamo Vantaa FINLAND
3 Kerttu Pöllänen Savonlinna FINLAND
3 Janna Venäläinen Kotka FINLAND
5 Vieno Pekkala Vantaa FINLAND

111A_Kumite tytöt 1998-2000
1 Enni Ruuhilahti Helsinki FINLAND
2 Nella Paronen Kotka FINLAND
3 Iida Laakso Kotka FINLAND

3 Kaisu Koskela Kotka FINLAND
5 Sofia Kauppinen Järvenpää FINLAND
5 Johanna Haimakainen Kotka FINLAND

114_Kumite pojat 2001-2003 Kevyt
1 Tuomas Soininen Laukaa FINLAND
2 Tiit Tomp EST ESTONIA
3 Armas Pellikka Kotka FINLAND
3 Fred Tihomirov Savitaipale FINLAND
5 Simo Suomalainen Savitaipale FINLAND
5 Aaro Salonen Kids Fitness Karate Club FINLAND

Kaikki tulokset PDF-tiedostona


( Päivitetty: 02.11.2015 11:59 )

Linkki
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  > >> 



©2019 KARATE - Suomen Shukokai Karateliitto: Espoo, Hamina, Helsinki, Imatra, Järvenpää, Kotka, Lappeenranta, Laukaa, Oulu, Porvoo, Savitaipale, Savonlinna, Suomenniemi, Tammisaari ja Vantaa - (tekninen toteutus www.tulilla.fi)